Coroczna akcja ZNICZ. Co będzie kontrolować policja?

Co roku policja przeprowadza ogólnopolską akcję Znicz, w której weźmie udział około 5 tyś policjantów. Wielu z nas przemieszcza się w różne części kraju po to, aby odwiedzić groby bliskich. Powoduje to wzmożony ruch i utrudnienia na drogach. Funkcjonariusze zadbają o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, ponieważ zatłoczone ulice sprzyjają kolizjom, wypadkom.Od 31 października do 3 listopada rusza akcja Znicz 2019. W tym okresie możemy spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. Policja przypomina, żeby dostosować prędkość do warunków panujących na jezdni. W terenie zabudowanym, w okolicach cmentarzy zachowajmy szczególną ostrożność, zwiększy to nasze bezpieczeństwo.

Odpowiednie przewożenie dzieci w pojazdach, stan techniczny samochodu, trzeźwość kierowcy, używanie świateł mijania – te elementy też będą kontrolowane przez funkcjonariuszy. W wielu miejscach pojawią się nowe, tymczasowe znaki drogowe, które mają usprawnić ruch w newralgicznych miejscach. Dokładnie obserwujmy to, co dzieje się wokół nas i nie jedźmy „na pamięć”.

Warto wcześniej przeanalizować trasę, jaką mamy do pokonania. Sprawdźmy, gdzie mogą wystąpić utrudnienia na drodze. Z pewnością przyspieszy to naszą podróż i zwiększy komfort jazdy. Policja apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Przeczytaj także 3 zasady zwiększające bezpieczeństwo pieszego