Już jest! Pierwszy w Polsce ranking kancelarii odszkodowawczych stworzony na podstawie opinii klientów.

Odpowiadając na liczne głosy internautów stworzyliśmy ranking, którego nie było jeszcze w Polsce.
Oparty na podstawie ocen klientów, będzie stanowić źródło wiedzy i pomoże w dokonaniu wyboru firmy odszkodowawczej. Naszym zadaniem będzie czuwanie, aby opinie były rzetelne i prawdziwe. Zapraszamy do odwiedzania portalu i dzielenia się swoimi opiniami.

Co to są firmy odszkodowawcze?

Firmy odszkodowawcze pomagają poszkodowanemu uzyskać wyższe odszkodowanie od ubezpieczyciela. Na polskim rynku odszkodowania są regularnie zaniżane, dodatkowo ubezpieczyciele nie wypłacają poszkodowanym wszystkich należnych świadczeń. Firmy odszkodowawcze zatrudniają specjalistów, którzy na co dzień zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań oraz współpracują z lekarzami, rzeczoznawcami, radcami prawnymi. Dzięki temu potrafią wyegzekwować od ubezpieczyciela najwyższe odszkodowania. Powierzając swoją sprawę jesteśmy pewni, że wszelkie formalności zostaną za nas właściwie dopełnione, a jeśli zajdzie taka potrzeba kancelaria odszkodowawcza będzie reprezentować nas przed sądem. Zobacz jakie jeszcze są zalety współpracy z kancelarią tutaj: Kiedy warto korzystać z usług kancelarii odszkodowawczej?


Odwołać od decyzji ubezpieczyciela można się w sprawie np. odszkodowania OC/AC, wypadku w pracy, błędu medycznego, jeśli straciłeś w wypadku bliską osobę, wypadku w rolnictwie, zniszczonego domu po wichurze czy pożarze i wielu innych.


Ważny jest wybór odpowiedniej kancelarii.

Pamiętajmy o mądrym wyborze kancelarii. Na rynku działa mnóstwo firm odszkodowawczych, a wśród nich zdarzają się takie, które stosują nieuczciwe praktyki i nastawione są wyłącznie na zysk. W skrajnych przypadkach nie wypłacają odszkodowania lub wypłacają klientom pieniądze z opóźnieniem. Nam jako klientom zależy, aby te kwoty były zarówno jak najwyższe jak i wypłacane w terminie.

Istnieją 4 bardzo istotne kryteria, na które trzeba zwrócić uwagę podejmując współpracą z kancelarią odszkodowawczą:


  • Jakość usługi.
  • Od firmy odszkodowawczej oczekujemy indywidualanego podejścia do klienta i wyrozumiałości. Powinniśmy być poinformowani o zamierzonej strategii działania oraz mieć stały kontakt z osobą reprezentującą naszą sprawę. Oczekujemy również pełnego zaangażowania.

  • Przejrzystość umowy.
  • Jasno napisana umowa, gdzie znajdzie się min. zapis o wysokości wynagrodzenia. Wynagrodzenie powinno przysługiwać kancelarii tylko po wygranej sprawie. Przeczytaj artykuł: Co powinna zawierać umowa z firmą odszkodowawczą? Na co zwrócić uwagę?, aby poznać szczegóły.
  • Szybkość działania.
  • W przypadku cesji umowy liczy się: szybkość analizy kosztorysu, czas potrzebny na przygotowanie oferty odkupu szkody, szybkość wysłania umowy. W przypadku reprezentacji: czas od momentu podpisania umowy do podjęcia pierwszych działań, szybkość pozyskiwania brakujących dokumentów od ubezpieczycieli, szybkość przygotowywania odwołań i pozwów, wyznaczenie terminu rozstrzygnięcia sprawy.
  • Szybkość wypłaty odszkodowania.
  • Zakładając, że wszystkie poprzednie punkty przebiegły pomyślnie, wciąż może pojawić się duże rozczarowanie jeśli środki nie wpłyną na czas na nasze konto. Niestety w tej branży brak terminowej wypłaty zdarza się coraz częściej, co wiążę się z dodatkowym stresem oraz dodatkowymi telefonami do kancelarii.

    Są to 4 najistotniejsze kryteria, dlatego na ich podstawie jest tworzona sumaryczna ocena firmy odszkodowawczej. Ocena z kolei przekłada się na pozycję firmy w rankingu. Mamy nadzieję, że nasz ranking będzie pomocny podczas szukania odpowiedniej dla siebie kancelarii.