Pandemia. Ile osób może być w samochodzie?

Standardowe samochody osobowe mogą łącznie przewozić pięć osób razem z kierowcą. Według nowych zaleceń ministra zdrowia zabrania się gromadzenia więcej niż dwóch osób. Jak to rozporządzenie wpływa na transport samochodów prywatnych?


Minister spraw wewnętrznych i administracji – Mariusz Kamiński przekazał, że rozporządzenie nie reguluje maksymalnej liczby podróżnych w samochodach osobowych. Jednakże policja będzie zwracała na to uwagę.

W swojej wypowiedzi minister Kamiński podkreślał, że z pewnością kontrolowana będzie liczba pasażerów w środkach transportu publicznego, gdzie wedle nowych przepisów ilość pasażerów została zmniejszona o połowę.


Zwracał uwagę również na to, że Rząd może wprowadzić nowe regulacje, także w kwestii poruszania się samochodami osobowymi w trosce o bezpieczeństwo Polaków.


Podsumowując, na chwilę obecną policja nie może karać, za jazdę z pełnym samochodem. Możliwe, że w przyszłości ta regulacja ulegnie zmianie. Warto podkreślić, że rozporządzenie ministra zdrowia nie dotyczy rodzin, a więc mogą się one wspólnie przemieszczać.


Całość artykułu przeczytasz tutaj.


Przeczytaj także Wypadek drogowy a kolizja – wyjaśniamy różnice